Osztálykirándulás – Kamaszfesztivál

Ez Országos Osztálykirándulás – Kamaszfesztivál az idei tanév végén Szentendrén lesz május 25-28. között.

Ez az esemény Magyarország különböző településein tanuló felsős és középiskolás osztályok számára kínál találkozási, ismerkedési lehetőséget egy élményekkel teli közös nagy osztálykirándulás keretében.

Az átalakuló világban való boldoguláshoz a diákoknak számos képességet kell fejleszteniük: rugalmasság, kommunikáció, kreativitás, kritikus gondolkodás, csapatmunka, digitális kompetencia, önállóság, rugalmas tanulási stratégiák, érzelmi intelligencia, szociális és kulturális tudatosság.

A fesztivál programjai, adottságai egyaránt hozzájárulnak ahhoz, hogy ezek a képességek fejlődjenek.

Erre a fesztiválra neveztünk be az 5.z osztállyal. Bízunk abban, hogy támogatókat találunk, hogy tanulóink részt vehessenek és gyűjthessék élményeiket.

Sajtosné Öllei Andrea 5.z ofő

Októberi események az ÁFÁI-ban

Az iskolai életünk szempontjából október 10-ei hét sok programot, izgalmat, élményt tartogatott mindannyiunk, diákok és tanárok számára egyaránt.

Buda Zsuzsanna tanárnő koordinálta az október 10-én lezajlott környezettudatos nevelés szempontjából jelentős programot, ezért az ő beszámolóját emelem ide: „Iskolánk részt vett a “Dél-Pesti-Vasi Vízőrzők” rendhagyó tanulmányi versenyén október 10-én. Egy tréner csapat érkezett az iskolánkba és minden 3 – 8. osztályban tartottak egy rendhagyó foglalkozást, teljes 45 perces órákat. Az óra egy ráhangoló beszélgetéssel kezdődött a klímaváltozásról, az ivóvízről, a szennyvíztisztításról, a vízzel történő takarékosságról, majd a tanulók kitöltöttek egy rövid tesztet az elhangzottakból. A rendhagyó napunk nagyon jó hangulatban telt, a diákok és a trénerek is pozitív gondolatokkal és tapasztalatokkal zárták a napot. Nagy öröm számunkra, hogy iskolánk is csatlakozhatott ehhez a versenysorozathoz.”

Október 11-én csodálatos átalakuláson mehetett át egy egyedülálló összefogásnak köszönhetően informatika szaktantermünk, erről Igazgató úr külön beszámolót írt. A nyertes pályázat a kiemelt kép!)

Október 12-én IT turnébusz látogatott el hozzánk. Februárban találkoztam A programozd a jövőd! című projekttel, amelynek keretében a pályázó iskolákhoz az országjáró turnébusz ellátogat.  Egy erre a célra kialakított, high-tech eszközarzenállal felszerelt, látványos

IT turnébusszal, különleges interaktív óratervekkel érkezett hozzánk egy felkészült szakmai oktatóstáb. A délelőtt folyamán 5 csoportban vettek részt a programban 7. és 8. évfolyamos tanulóink, 16 gyerek a buszban 3D tervez, 15-16 gyerek a teremben LEGO robotot, 14 órától 90 perces workshop keretében, 16 gyerek a buszban micro:bitezik programoz, 16 órától a szülők számára terveztek ismeretbővítő beszélgetést. A 8.z/b-s diákok beszámolóiból készült kis összefoglalót a linkre kattintva olvasható.

Október 13-án Pályaorientációs napot tartottunk iskolánkban. Erre az alkalomra 8 középiskola képviseltette magát: József Attila Gimnázium, Szterényi József Technikum és Szakközépiskola Monorról, Budapestről: Bercsényi Miklós Élelmiszeripari-Környezetvédelmi Technikum, Szakképző Iskola és Kollégium, Pataky István Híradásipari és Informatikai Technikum, Harsányi János Technikum, Ganz Ábrahám Két Tanítási Nyelvű Technikum. A továbbtanulás kérdésében leginkább érintett hetedik és nyolcadik évfolyamon mutatták be az iskolatípusokat, profiljukat, a tanított szakmákról szerezhettek ismereteket tanulóink. Ezen a napon érdekes interaktív beszélgetésekben lehetett részük diákjainknak vendégeinkkel: Velkei Hajnalkával, az Üllői Vargha Gyula Könyvtár vezetőjével, Pap Tatjana c.r.szds, iskolarendőrünkkel, Tóth Barbara élményfestővel a hivatásuk szépségeiről, buktatóikról. Iskolai szociális segítőnk és az iskolapszichológusunk olyan foglalkozást vezetett egyik osztályunknak, amelynek célja az önismeretfejlesztés, hiszen az talál magának megfelelő szakmát, aki kellően ismeri önmagát. Több osztályunk a téma kibővítése jegyében az iskola falain kívül szerzett tapasztalatot, ellátogattak az Álmok Álmodói kiállításra, a Polgármesteri Hivatalba, a Hajcsár utcai szabadidőparkba.

A fenti programokon túl természetesen a hagyományokat követve több verseny és vetélkedő is lezajlott, amelyek célja diákjaink körében a tehetséggondozás, gondolkodásra késztetés, az iskolai élet színesítése: Zrínyi matematika verseny, Állatok világnapja (a beszámoló végén található a link, amely egy kreatív feladat megoldásának emlékmontázsa), mesemondó verseny. Megemlékeztünk az aradi vértanúkról és az 56-os hősökről iskolai kereteken belül, de a városi ünnepség is szerepeltünk, ahol az énekkar igazán színvonalas előadással örvendeztetett meg minket.

file:///C:/Users/jodya/OneDrive/Asztali%20g%C3%A9p/OKM/alkotasok-02%20(2).pdf