“Tiszán innen-Dunán túl” Országos Népdaléneklési Verseny

2018. március 3-án iskolánk felső tagozatos zenei osztályai – immár hetedik alkalommal – sikerrel szerepeltek az országos népdaléneklési verseny Pest megyei fordulóján, Cegléden, a Táncsics Mihály Általános Iskolában.

Házigazdáink nagy szeretettel fogadtak bennünket. Az ünnepélyes megnyitó után gyermekeink három helyszínen mutatták be produkcióikat, melyet neves szakmai zsűri értékelt.

Minden tanuló és csoport kapott minősítést, 1 bronz, 4 ezüst és 5 arany oklevéllel tértünk haza.

Bronz fokozatot ért el:

Varga Kristóf 5.z/a osztályos tanuló szóló kategóriában.

Ezüst fokozatot kapott:

Hajba Cseperke 5.z/a osztályos tanuló,

a 6.z osztály kisegyüttese /Horváth Lilla, Kökény Levente, Szegedi Diána/

a 7.z osztály kisegyüttese /Bácskai Csenge, Kalina Blanka, Pető Jázmin/ és a 8.z osztály kisegyüttese /Baráth Fanni, Nagy Csenge, Rézmüves Adrienn/.

Arany fokozatú minősítést ért el:

Horváth András 8.z osztályos tanuló szóló kategóriában,

a 6.z osztály kisegyüttese /Horváth Lilla és Kökény Levente/

az 5.z/a és 5./z/b  énekegyüttese /Pap Mánuel, Huszár Dániel,Rostás Péter, Tóth Attila, Varga Kristóf, Kéri Ákos, Kun Balázs, Tóth Botond,

az 5.z/b osztály énekegyüttese /Antal Anna, Iványosi-Szabó Málna Maja, Huszár Dániel, Halassy Vivien, Pap Mánuel, Szabó Fanni, Turai Boglárka/

a 7.z osztály énekegyüttese /Bácskai Csenge, Berente  Renáta, Balázs Barbara, Szomora Tünde, Sáfár Angéla, Szabó Blanka, Tamási Kiara Zoé, Pető Jázmin

A versenyre felkészült, de betegség miatt nem vehetett részt: Kovács Rebeka és Makai Máté 5.z/b, Bedécs Roland 5.z/a és Antal Alexandra 8.z osztályos tanuló.

A felkészülésben segítséget nyújtott két produkciónál: Majorosi Marianna és Hajba Eszter.

Köszönetünket fejezzük ki kollégáinknak és a gyermekek szüleinek a kíséretért és a tanulók felügyeletéért!

Szeretettel gratulálunk versenyzőinknek, akik teljesítményükkel öregbítették iskolánk hírnevét!

A csoportokat és a szólistákat felkészítette Dudinszky Gézáné.

Szép élményekkel feltöltődve  tértünk haza. Hétvégénket bearanyozta, hogy részesei lehettünk ennek a színvonalas rendezvénynek!