Tanévnyitó

Tisztelt Szülők! Kedves Gyerekek!

Szeptember 1-jén az osztályfőnökök 7:30-tól az osztálytermükben várják a tanulókat, innen 7:45-kor közösen vonulunk át a Városi Sportcsarnokba. Megjelenés ünneplőben! Az ünnepség után 3 osztályfőnöki órát tartunk, ezen a napon a tanítás 11.45-ig tart.

Iskolavezetés

Üllői ÁFÁI Tanévnyító ünnepség

Kedves Leendő Elsősök!

A tanévnyitó ünnepségre ünneplőben várunk benneteket. A leendő osztályfönőkök fognak várni benneteket és ők fognak bevezetni a Városi Sportcsarnokban Titeket.

Tóth Csilla alsós igazgatóhelyettes

A tankönyvosztás időpontjai és menete

Tankönyvosztás 2023-2024-es tanév:

2023.08.23. szerda 8.00-16.00.: 1.-2.-3. évfolyam
2023.08.24. csütörtök 8.00-16.00.: 4.-5.-6. évfolyam
2023.08.25. péntek 8.00-16.00.: 7-8. évfolyam
2023. 08.28. hétfő 8.00- 12.00-ig

A tankönyvosztás ideje alatt napközi, illetve menza/csak ebéd/ igényelhető.
A tankönyveket az iskola tornatermében lehet átvenni, amely az alsós udvar felől közelíthető meg.

Üdvözlettel,

Kalináné Dobos Ágota

Szaval a suli 2023 Kortárs irodalmi pályázat iskolai diákközösségek részére

A Magyar Írószövetség, a Magyar Napló Kiadó és az MTVA a költészet napja alkalmából kortárs vers előadására hirdetett pályázatot 2023 tavaszán. Pályázni lehetett Az év versei 2022 című antológia bármely versének együttes elszavalásával.

Erre vállalkozott a 6.z/b osztály hat tanulója (Grolyó Edit, Kőházi Sára, Kundra Flóra, Tankovics Anna, Ujvári Laura és Vörös Lili.

A lányok az elkészített videóban Végh Attila ( 1962- ) József Attila-díjas költő és író Szalmaszív című versét adják elő. A film elkészítésében segített Sári apukája, Kőházi Károly.

A pályázat nyerteseiként a zsűri kiválasztotta a 6.z/b által készített pályamunkát, és a gyerekeket meghívta 2023. június 09-re, 18 órára az Ünnepi Könyvhét  (2023. június.08-11, Duna-korzó, Vörösmarty tér ) színpadára, ahol a gyerekek előadhatják a közösen elmondott verset.

A pályázat megvalósulását Vargáné Fazekas Éva tanárnő segítette.

VÁLTOZÁS! Leendő 1.c osztály számára.

Kedves szülők!

2023.05.22-re meghirdetett ” Iskolanyitogató” foglalkozás a leendő 1.c számára elmarad Kaliczáné Baráth Erika betegsége miatt. Megértésüket köszönjük!

A többi osztály tanító nénije szeretettel várja leendő osztályát ezen a napon.

Köszönettel: Iskolavezetés

Népdaléneklési verseny

2023. május 10-én került sor a felső tagozat népdaléneklési versenyére. A zsűrizés feladatát három remek szakember vállalta el:

Rainer-Micsinyei László a Vecsési Zenei AMI igazgatója, Hegyi Zoltán az Üllői Harmónia Zeneiskola gitártanára, Kiss Veronika iskolánk alsó tagozatának énektanára. Köszönjük a zsűri tagjainak az objektív, szakmai értékelést, a felkészítő tanároknak a támogató munkát, a versenyzőknek a bátor kiállást!

A jóhangulatú versenyen az alábbi eredmények születtek:

Szóló kategória:

Arany minősítés: Lukács Anita 5.a, Perei Balázs 6.z/a, Kiss Nóra 8.z/a, Orbán Eszter 5.z

Ezüst minősítés: Csonka Kristóf 5.b, Filep Denisz 6.z/a, Szászik András 5.z, Földvárszki Luca 5.z

Bronz minősítés: Filep Alexandra 5.a, Tatár Hanna 8.z/a, Király Hanna 5.z

Különdíj: Bajusz Bence speciális tagozat

Csoportok eredményei a linkre kattintva érhetők el:

csoport eredmények népdal

A „legvidámabb produkció” díjat a 6.a csoportja nyerte: Méri Gergő, Kanalas Julianna, Gebhart Milán, Pál Réka, Dobi Csanád

PO foglalkozás Budapesti Komplex SzC Kreatív Technikum

2023. május 12-én több hetedikes tanuló női szabó és bőrdíszműves műhelymunkán vehetett részt a Magyar Iparkamara támogatásával. Mi elsősorban lányok számára biztosítottuk a részvételt, de a szakmára fiúk jelentkezését is várják. Íme, hogy milyen alkotások készültek ezen a délelőttön diákjaink által.